Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu
Abdullah Erdem Cantimur Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet Nuri Yazıcı Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Nevzat Bayraktar Yönetim Kurulu Üyesi
Bayram Gürbüz Yönetim Kurulu Üyesi
Esma Karabulut Yönetim Kurulu Üyesi
Murat Yiğit Yönetim Kurulu Üyesi
Sinan RENÇBER Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Kütahya İdari Bilimler Y.O. İşletme Bölümü’nden mezun olan Cantimur, İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. 1980 yılında Serbest Mali Müşavirliğe başlayan Cantimur, 1985 yılından itibaren gazete ve dergilerde Vergi ve Sosyal Güvenlik konularında yazılar yazdı. Kütahya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda 7 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yapan Cantimur, Simav Ticaret Lisesi’nde Bilgisayarlı Muhasebe Uygulamaları ve Basic Programlama Dili derslerinde hocalık yaptı. Dumlupınar Üniversitesi, Simav Meslek Yüksek Okulu’nda Mali Tablolar ve Analizi, Gelir ve Servet Üzerinden Alınan Vergiler, Muhasebe ve Bilgisayarlı Muhasebe Uygulamaları derslerinde öğretim görevlisi olarak dersler verdi. 22.Dönem Kütahya Milletvekilliği ve TBMM Kit Komisyonu sözcülüğü yaptı. Bu dönemde; Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı, İŞKUR, İşsizlik Sigortası Fonu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu, Kredi Yurtlar Kurumu, TBMM Kit Komisyonunda Alt Komisyon Başkanlığı, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve İller Bankası TBMM Kit Komisyonu Alt Komisyon Başkan Vekilliği yaptı. Tasfiye Halinde Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Cantimur 61. ve 62. TC. Hükümetlerinde Maliye Bakan Yardımcılığı görevinde bulundu. Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olan Cantimur 3 Eylül 2018 tarihi itibarıyla Türkiye Emlak Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. 2020 Ocak ayından itibaren ise Emlak Katılım Varlık Kiralama Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İstanbul Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1974 yılında mezun olan Yazıcı, 1978 yılında D.B. Deniz Nakliyat T.A.Ş’de göreve başladı. 1986-1990 yılları arasında Atlas Kollektif Şirketi’nde yönetici olarak görev yapan Yazıcı, 1990-1991 yıllarında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Brüksel Başkonsolosluğu’nda çalıştı. 1991-1994 yılları arasında Denizatı Turizm İşletmeciliği Ltd. Şti’de yönetici ortak, 1994-2009 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Meclisi Üyesi ve Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 2009-2013 yılları arasında Yazıcılar A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi, 20132015 yılları arasında Türk Hava Yolları A.O.’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 19 Haziran 2019 itibarıyla Türkiye Emlak Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyesidir. Yazıcı, 20 Ocak 2020 tarihi itibarıyla Emlak Katılım Varlık Kiralama Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir.

1993 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1993-1994 yılları arasında İngiltere’de Leeds Metropolitan Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimi aldı. Kariyerine 1995 yılında Esbank’ta Dış İşlemler bölümünde başladı. 1996 yılı itibarıyla Albaraka Türk Proje ve Pazarlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak görev üstlenen Bayraktar, 2003 yılında Merkez Şube’de İkinci Müdür, 2010 yılında ise Merkez Şube Müdürü olarak atandı. 2017 yılı Ocak ayı’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Bayraktar, Kurumsal, Ticari ve Bireysel Satış Müdürlükleri ile Bölge Müdürlükleri ve Şubelerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 11.02.2020 tarihi itibarıyla Emlak Katılım Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.2020 Mart ayından itibaren Emlak Katılım Varlık Kiralama Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

1997 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (AÖF) İşletme bölümünden mezun oldu. 2011-2012 yılları arasında Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme (Tezsiz Türkçe) Yüksek Lisans programını tamamladı. 1999 Ekim-2019 Şubat ayları arasında Albaraka Türk Katılım Bankasında Mali İşler Biriminde memur, şef, II. Müdür ve Yönetici olarak görev aldı. Gümrük Müşavir Yardımcılığı ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik Belgesi bulunan Gürbüz, 2019 Şubat ayından itibaren Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş. de Muhasebe ve Vergi Müdürü olarak görev yapmaktadır. Gürbüz, 2020 Ocak ayından itibaren Emlak Katılım Varlık Kiralama Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası Bölümü'nden 2011 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini 2013 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde MBA üzerine tamamladı. Bankacılık kariyerine 2011 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.'de başlayan ve Aktif-Pasif Yönetimi Müdürlüğü'nde Sukuk ve Sendikasyon Servisinin yöneticisi olarak görevini yerine getiren Karabulut, Temmuz 2019 itibariyle Emlak Katılım Bankası A.Ş.'de Yatırım Bankacılığı Müdürü görevine devam etmektedir.

İstanbul Kültür Üniversitesi İşletme Bölümü’nden (tam burslu) olarak 2011 yılında mezun oldu. Bankacılık kariyerine 2013 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Mali İşler’ de başlayan ve sonrasında Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Müdürlüğü departmanlarında toplamda 7 yıl üzerinde görev yapan Yiğit, Ağustos 2020 itibariyle Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş.’ de Yatırım Bankacılığı ve Yatırımcı İlişkileri Yönetmeni olarak görevine devam etmekte olup, SPL Düzey 3 Lisansına sahiptir.

2009 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünden mezun oldu. 2010-2014 yılları arasında muhasebe yöneticisi olarak çeşitli firmalarda çalıştı. 2014 Şubat -2019 Şubat ayları arasında Kuveyt Türk Katılım Bankasında Pazarlama ve Mali İşler Birimlerinde görev aldı. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik Belgesi bulunan Rençber, 2019 Mart ayından itibaren Türkiye Emlak Katılım Bankası A.Ş. de Mali İşler ve Kontrol Yönetmeni olarak görevine devam etmektedir.